Novinky

Milujete cvičení venku?

30.8.2022

V sobotu 3.9. od 11.00 hod. bude probíhat cvičení na venkovní travnaté ploše před pavilonem A.

Do cvičení se může zapojit každý, kdo si zakoupí vstupenku na festival Zdraví a Duše 2022.

V případě deště se cvičení ruší!

 Program cvičení:


11.00 – 12.00

ČCHI KUNG – Živá voda (VESICA), Pavel Potočár  


Jde o čínské zdravotní cvičení, které díky synchronizaci dechu s pohyby těla harmonizuje tok energie Čchi v těle. Čchi-kung učí správnému dechu, který způsobí pohyb bránice, a který díky stresům v západní civilizaci téměř neznáme. Vychází z Tradiční čínské medicíny. Cvičení přispívá k harmonizaci pěti základních elementů – dřevo, oheň, země, kov a voda a k nim přináležejícím energetickým drahám (meridiánům) jednotlivých tělesných orgánů. Uvolněním a zprůchodněním meridiánů dochází k prokrvení a výživě nejen orgánového systému, ale také k uvolnění svalů, šlach, kloubů, fascií. Čchi-kung může tedy být vhodným nástrojem pro předcházení nemocem pohybového aparátu (např. bolesti zad, kloubní blokády). Spousta cviků je volená také tak, aby Vám „namasírovaly“ vaše vnitřní orgány a došlo k jejich výživě, prokrvení a okysličení. Dochází k prohloubení a prodloužení dechu, harmonizaci energie v těle, která se projeví zvýšením imunity, hormonální stability, zlepšení lymfatického a cévního systému, posílení činnosti orgánů a trávení.

Čchi-kung přispívá k celkovému uvnitřnění a zklidnění.

 

12.00 – 13.00

FALUN GONG – ASOCIACE FALUN GONG V ČR, David Czyž

Naučíme Vás první čtyři cvičení Falun Gongu. Cvičit budeme ve stoje, není potřeba speciální oblečení, pohyby jsou plynulé, jemné a pomalé. Samotná cvičení jsou lehce naučitelná a mohou je cvičit lidé všech věkových kategorií. 

 

13.00 – 14.00

TAI CHI - SDRUŽENÍ TAOISTICKEHI TAI CHI V ČR, Z.S – Věra Ferdiánová

Taoist Tai Chi™  má své kořeny v Číně. Vzniklo ke kultivaci těla a mysli, ke zlepšení zdraví a prodloužení života. Je to plynulá sestava 108 na sebe navazujících pomalých pohybů, které kombinují otáčivý pohyb s mírným protažením, a tím příznivě působí na svaly, páteř, vnitřní orgány a oběhový systém těla. U zrodu sestavy stál taoistický mnich Mistr Moy Lin-shin, který zasvětil svůj život pomoci druhým. Zdravotní prospěšnost Cvičení Taoist Tai Chi™ vytváří pocit radosti z pohybu. Jeho pravidelné cvičení zlepšuje zdraví. Během času se stává cvičení vnitřním uměním, které účinkuje hluboko v těle, a tím je prospěšné fyziologii jako celku.

Procvičováním všech svalů, kloubů a šlach se zvyšuje jejich ohebnost a síla, zlepšuje se držení těla, koordinace pohybů i oběh krve a dýchání. Pomalé otáčivé a protahovací pohyby uvolňují napětí a umožňují bez přepínání procvičit všechny části těla. Provádění specifických pohybů kloubů v co největším rozsahu pohybu pomáhá zmenšit jejich ztuhlost, která přichází s vysokým zatížením nebo věkem. Taoist Tai Chi™ je vhodné pro všechny věkové skupiny. Mnoho lidí zaznamenalo, že jim Taoist Tai Chi™ pomohlo zmírnit artritidu, astma nebo také roztroušenou sklerózu. Také mnoho z nich zaregistrovalo zklidnění mysli a lepší zvládání stresu.

Starověcí Číňané věřili, že skutečného zdraví lze dosáhnout, pokud tělo, mysl a duch fungují ve vzájemné harmonii. Umění Taoist Tai Chi™ vzešla z této tradice a jsou cestou konečné transformace.

 

14.00 – 15.00

TAI CHI A ČCHI KUNG Zlatý Drak – ČESKÝ SVAZ WA-TE JITSU A BOJOVÝCH UMĚNÍ, Jana Riplová

Jsme milovníci harmonie v každé činnosti. Pomáháme našim studentům k dostatku energie, aby měli sílu zvládat každodenní tlak a byli v pohodě s rodinou, v práci, ve vztazích. Na rozdíl od běžného cvičení tai chi naši studenti poznávají sebe sama pomocí pohybů těla, vědomého všímání si svých reakcí a myšlenek a s lehkostí zlepšují a udržují svůj zdravotní stav.  

Předvedeme ukázky sestav taichi, ale návštěvníci si také můžou zacvičit s námi. Vyzkouší si sestavu čchi kung pro relaxaci, několik cviků tai chi na protažení a sebemasáž pro zlepšení zdraví.

Do cvičení promítneme také  bojové umění Wa-te jitsu, které patří v České republice mezi nejmladší i když historické kořeny používaných technik sahají na Okinawu a ještě dál do Číny.

CO JE TO WA-TE JITSU

Wa-te jitsu je sebeobranný systém odpovídající dnešním potřebám moderního člověka při zachování všech poznatků z bojových umění. Ve Wa-te jitsu jsou zachovány všechny posloupnosti výuky od základních technik až po výuku kat a rozvoj vnitřní energie. Přijďte se dozvědět více a zkusit si wa-te jitsu s námi.

Změna programu vyhrazena                                                                             

      

 

      

Zpět

Partner festivalu
Mediální partner
Mediální podpora

Pořadatel

Černá louka s.r.o.
Ostrava - Moravská Ostrava
702 00

IČ: 26879280
DIČ: CZ26879280

Manažerka festivalu

Zuzana Boháčová
+420 602 593 447
zuzana.bohacova@cerna-louka.cz

 

Marketing festivalu

Denisa Urbanová
+420 723 982 003
denisa.urbanova@cerna-louka.cz